TR | EN
Arama

Kampala Hilton Projesinde Tekom-Puk Kablo Taşıyıcıları Tercih Edildi – Şubat 2011

Download PDF

Kampala Hilton'da Tekom-Puk kablo kanalları tercih edildi

Turizm ve otelcilik konusunda bir dünya markası olan Hilton Oteller zinciri, Uganda’nın Kampala şehrinde gerçekleştirdiği yeni yatırımında, kablo taşıma sistemleri konusunda bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Tekom-Puk ürünlerini tercih etti.

Proje, Uganda’nın başkenti Kampala’nın en prestijli bölgesi olan Nakasero Hill bölgesinde yaklaşık 6 hektarlık bir alana kuruluyor. 23 katlı olması planlanan bina, bittiğinde Kampala’nın en yüksek binası olacak ve bugüne kadar Hilton Otelleri’nin Afrika’da yaptığı en büyük yatırımı olarak ifade ediliyor.

Genel Müdür Murad Saygın, Afrika kıtasında yer alan böylesine önemli bir projeye malzeme tedarik etmekten bir Türk sanayi kuruluşu olarak büyük kıvanç ve mutluluk duyduklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti.

“Özellikle son yıllarda sektörümüzde bir dünya markası yaratabilmek için tüm ekibimizle beraber sürekli çalışıyoruz. Bu tarz önemli ve dünyaca tanınan markaların projelerinde kablo kanallarımızın tercih ediliyor olması doğru yolda olduğumuzun önemli bir göstergesi olduğu için bizi oldukça mutlu ediyor. Mevcut projelerimiz ve yeni iş bağlantılarımızı dikkate aldığımda ilerleyen günlerde adımızın böylesi uluslararası işlerde çok daha fazla yer alacağını da rahatlıkla söyleyebilirim.”