TR | EN
Arama

Tekom-Puk Entegre Yönetim Sistemine Geçiş Hazırlığında – 2010 Haziran

Download PDF
Entegre Yönetim Sistemi ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
Sektöründe bugüne kadar, her zaman kaliteli ürün ve hizmet sağlama konusunda öncü olan Tekom-Puk, 2010 yılı Nisan ayı içerisinde başlattığı çalışmalar ile entegre yönetim sistemine geçişi planlıyor. Hazırlanan hedefler doğrultusunda bu geçişin yine 2010 yılının son çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Tekom-Puk özellikle son yıllarda petrol & gaz sektörünün dünyada öncü firmalarına hizmet veriyor. Bu firmaların üst düzey kalite ve hizmet beklentilerini karşılamak amacıyla uzun süreden beri firma içi faaliyetlerinde sürekli iyileştirme felsefesi ile düzenlemeler yapıyor. Firma son olarak, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı (TS 18001-2008) ile Çevre Yönetim Sistemi Standardı (TS EN 14001) belgelendirmelerine yönelik faaliyetlerine hız verdi. Tekom-Puk, bu standartlara ilişkin çalışmaları önümüzdeki 6 ay içerisinde tamamlayıp mevcut kalite yönetim sistemi ile birleştirerek entegre yönetim sistemine geçmeyi planlıyor.

Genel Müdür Murad Saygın, petrol ve gaz endüstrilerinde, geçtiğimiz son beş yıl içerisinde, Körfez ülkeleri, Türkî Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika ülkelerinde, tüm dünya firmalarını cezbedecek büyüklükte yatırımlar gerçekleştiğini belirtti. Yatırımların önümüzdeki on yıl içerisinde de artarak devam etmesini beklediklerini ifade eden Saygın;

“Bu yatırımların içerisinde, ürün tedarikçisi olarak yer alabilmeniz ancak üstün hizmet ve ürün kalitesi sunabilirseniz mümkün oluyor. Anlaşmaların önemli bir bölümünde de, ticari şartların yanı sıra, gerçekleştirilen üretim faaliyetlerinin çevreye en az zarar verecek şekilde yapılması ve çalışanların sağlık ve güvenlik şartlarının en üst düzeyde tutulması isteniyor. Yıllardır bu sektörlere hizmet veriyoruz. Firma hedeflerimiz ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda süreçlerimizi sürekli iyileştirdiğimiz için uzun süreden beri sektörün kalite ve hizmet beklentilerini rahatlıkla karşılayacak düzeydeyiz. Tüm bu gelişmelerin doğal sonucu olarak 2010 yılı içerisinde tamamlamayı planladığımız entegre yönetim sistemi çalışmaları ile yönetim sistemimizin belgelendirilmesini ve uluslararası pazarda rekabet avantajı kazanmayı hedefliyoruz.”dedi.

Firmada gerçekleştirilmesi planlanan bu çalışmaların neticesinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı ile Çevre Yönetim Sistemi Standardı belgelendirmeleri, mevcut ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı ile birleştirilerek entegre yönetim sistemine geçilecek.