Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in C:\Home\tekom-puk.com.tr\httpdocs\wp-content\plugins\wp-post-to-pdf-enhanced\tcpdf\tcpdf.php on line 17637
Tekom-Puk | Fotovoltaik Montaj Sistemleri
TR | EN
Arama

Fotovoltaik Montaj Sistemleri

Download PDF

Tek bir Çözüm yoktur.
Ama yalnızca biri en iyisidir.

Açık Alan Sistemleri

Montaj sistemimizin birçok avantajı vardır: statik bakımdan optimize edilmiş ve kontrol edilmiştir, yapısı bakımından basit, uygun fiyatlı ve kolay monte edilir. Sistemimiz aynı zamanda, çerçeveli modüller, ince tabaka cam modüller ile yapıştırılmış arka raylı tam boyutlu modüller için uygundur. Böylelikle PUK Solar, DIN 1055 normlar ile Avrupa Tüzük ve Yönetmelikler uyarınca bir, iki veya çok sıralı modüller için statik bakımdan optimize edilmiş bir montaj sistemi sağlamaktadır.

Çatı alan sistemleri

Çatı kaplamasını optimum şekilde korumak için, tarafımızca kurulumu yapılmış montaj iskeleleri esasen hava koşullarına dayanıklı bina koruyucu hasırlar üzerine yerleştirilir. Zeminde önceden monte edilmiş destek yapılar, en iyi statik ölçüde bina koruyucu hasırların üzerine yerleştirilir.

İstenilen açılarla profiller birbirine montajlanabilir. Boyuna kirişler ve arka tarafa kurulmuş rüzgar desteği, taşıyıcı sistemin statik hesaplanmış dayanıklığını verir. Modüller, doğrudan onaylı klemp ille boyuna kirişlere monte edilir. Boyuna kirişlerin sabitleme noktaları ya serbest olarak seçilebilir ya da önceden delinmiş olabilir.

tekom-puk

Carport sistemleri

2 destekli sistemler

Diyagonal bir mesnet üzerine sağlamlaştırılan iki dikey destekli ve maliyeti bakımından çok verimli bir çözüm, modern carportların talepleri ile 2 destekli taşıyıcı sistemimiz montaj kolaylığı sayesinde kolay bir şekilde bağlar.

Üzerine FV modüllerin sabitleştirildiği alt yapı sayesinde araçların ve insanların güneş ışığından, yağmur, kar ve diğer hava koşullarından korunması için uyumlu hale getirilir. Sistemlerimiz aynı zamanda, araçlara binerken ve inerken veya yüklerken ve boşaltırken rahat hareket alanı sağlar.

1 destek sistemi

Carportlarımızın geliştirilmiş 1 destek sistemi, optimize edilmiş tasarımı sayesinde yüksek taleplere sahip sunum alanları için kullanım olanakları sunar. Yüksek taleplerin karşılanması için hareket alanı ayrıca iniş ve biniş için oldukça genişletilmiştir. İki destek arasındaki mesafe, isteğe bağlı olarak üç araçlık otopark alanına kadar da genişletilebilir.

Elektronik araçlara yönelik şarj istasyonları için ilave sabitleme elemanlarını temin etme olanağı her iki seçenek için de her daim geçerlidir. Modüllerin montajı, sabitleme sayesinde serbest şekilde ve herhangi bir tipe bağlı olmaksızın her iki seçenekte uygulanabilir. Sistemlerimizi her daim ve de memnuniyetle FV modülü için sabitleme olanakları olmadan, yalnızca hava koşullarına karşı koruma amaçlı da sunuyoruz. Profillerin projeye özgü üretimi nedeniyle, en az 60 araçlık otopark alanı kadar bir minimum proje hacmi gereklidir.

Tüm enerjimiz. Projeniz için.

PUK Solar GmbH & Co. KG, 2009 yılından itibaren uluslararası pazarda fotovoltaik tesislerinin alt yapı uzmanı olarak yer almıştır. Orta ölçekli PUK grubunun yüzde 100 kardeş şirketi olarak ve böylelikle kablo destek ve yer altı sistemlerinin üretimi, teslimatı ve montajı bakımından 75 yıllık deneyim ile açık alan sistemleri, çatı yapıları ve carport’lar için sağlam montaj çözümleri üretiyoruz. Tecrübe ve bilgi Tecrübeli bir proje yönetimine sahip ve fotovoltaik in gelecek pazarında büyük projeler bakımından uzmanlaşmış PUK Solar GmbH und Co. KG, günümüzde dünya çapında etkin şirket grubunda teknik yeterlilik merkezi olarak da görev alıyor. Her şey tek elden Hizmet çeşitliliğimiz, teknik danışma ve planlamadan üretim ve lojistiğe ve buradan da normlara uygun temel işleri, taşıyıcı sisteme ve tüm modüllerin montajına kadar uzanır. PUK Solar GmbH & Co. KG, Almanya, Türkiye ile Kuzey ve Batı Avrupa yanı sıra, dünya çapında 900 megawatt üzerinde toplam güce sahip tesislere montaj sistemleri teslim etmiştir ve monte etmiştir. Tüm parçalar kendi fabrikalarımızda üretilir. PUK-Solar GmbH & Co. KG, Federal Solar Endüstrisi Birliğinin üyesidir.