TR | EN
Arama

Tekom-Puk Irak Pazarında Siemens ile Birlikte Büyümeye Devam Ediyor – Eylül 2011

Download PDF

25 yılı aşkın süredir, enerji sektöründe bir dünya markası olan Siemens-Türkiye’nin önemli tedarikçilerinden biri olan Tekom-Puk, Irak enerji pazarında da Siemens ile birlikte büyümeye devam ediyor.

Irak’ın yeniden yapılandırılma kapsamında büyük bir enerji ihtiyacına sahip olması nedeniyle son yıllar içerisinde ciddi anlamda elektrik enerjisine yönelik yatırımları artarak devam ediyor. Bu yatırımlar özellikle yeni elektrik santralleri ve şalt sahaları şeklinde karşımıza çıkarken, enerji sektöründe bir dünya devi olan SIEMENS de bu pazarın büyük bir oyuncusu konumunda. Uzun yıllardan beri SIEMENS için bir çözüm ortağı konumunda bulunan Tekom-Puk, yapılan bu NT ve 5PP projeleri kapsamındaki yatırımlarda yine SIEMENS ile birlikte yol aldı. SIEMENS, Irak’ta yapımını üstlendiği iki büyük proje kapsamında, kablo taşıma sistemleri konusunda Tekom-Puk ürünlerini tercih etti.

Konuyla ilgili olarak Ticari Genel Müdür Murad Saygın görüşlerini şöyle dile getirdi:

SIEMENS gibi uluslararası platformda büyük başarıları olan bir firma ile 25 yılı aşkın süredir iş birliği yapmak bizim için son derece gurur verici. Ürün kalitesinden hizmet kalitesine kadar proseslerin tüm aşamalarına önem gösteren bir müşteri olan SIEMENS firmasına hizmet edebilmek son derece titizlik isteyen bir çalışmayı gerektiriyor. Tekom-Puk’un da bunu sorunsuz bir şekilde başardığını düşünüyorum. Son yıllarda Irak pazarında elektrik enerjisi konusunda çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Biz de SIEMENS ile işbirliğimiz neticesinde, bu enerji projelerine mal tedariğinde bulunuyoruz. Son iki yıl içerisinde toplamda 294 TIR ile 2.000 tonu aşan mal sevkiyatında bulunduk. Bu yapılan sevkiyatların birçoğu SIEMENS yetkilileri tarafından, üretimin çeşitli aşamalarında ve sevk öncesinde kalite kontrolden geçirildi. Ne mutludur ki; herhangi bir kalite veya termin problemi yaşamadan teslimatlarımızı gerçekleştirdik. Hedefimiz, önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz siparişler kapsamında da aynı başarıyı göstererek hem, firmamızın hem, müşterimiz SIEMENS’ in hem de ülkemizin adını gururla temsil edebilmek

Saygın sözlerine son verirken, bu projelerin gerçekleşmesinde işbirliğini eksik etmeyen tüm SIEMENS ekibine ve firma çalışanlarına şükranlarını sundu.